Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Çerekshekulli karrierë e Inva Mulës

Sopranoja shqiptare më e njohur në botë, Inva Mula po vazhdon me shume suksese karrierën, duke mahnitur publikun anembanë botes, me interpretimet e saj në veprat më të njohura. 

Ajo ka bashkëpunuar me tenorë të famshëm dhe ka interpretuar në skenat më prestigjioze në botë, në Paris, në Bruksel, në München, Oslo, Milano e deri në New York dhe Sidney. Mula ka dhënë zërin e saj në filmin “Elementi i pestë” në vitin 1997. 

Për nder të saj, Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit në Tiranë do të shënojë 25 vjetorin e debutimit të saj në skenën shqiptare. 

Kjo është e paraparë në kalendarin vjetor të TKOB, i cili u prezantua në Tiranë. 

Përveç përvjetorit të Mulës, do të ketë shfaqje për një tjetër soprano të njohur. Në TKOB do të festohet edhe 100vjetori i lindjes së sopranos Marie Kraja.

Fonti: http://www.24-ore.com/

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com