Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • MUZIKA E MOMENTIT

  • TURIZMI SHQIPETAR

  • FAQET ZYRTARE

Futboll, UEFA dhe FIFA pezullojnë Bosnjën kaos në grupin D

ROME –Skuadra e futbollit boshnjak u pezullua deri në një urdhër të ri nga FIFA dhe UEFA. Agjencia e lajmeve ANSA bën të ditur se dje, skadoi ultimatumi që ishte vendosur për Bosnjën, për ndryshimet statuore që duhet të bënte në federatën e futbollit, duke sjellë sot hyrjen në fuqi të pezullimit të ekipit boshnjak nga eventet sportive të FIFA dhe UEFA-s. 

Bosnja aktualisht bën pjesë në grupin D për kualifikimet në Europianin 2012, ndeshja e radhës pritej të ishte ajo me Rumaninë. Ky pezullim sjell kofnuzion brenda grupit D ku ndodhet dhe Shqipëria, pasi ndeshjet ishin parashikuar me short si do të luheshin. 

FIFA dhe UEFA i kërkojnë federatës boshnjake të futbollit të ndyrshojë statutin e vet dhe të veprojë me një President, jo me 3 Presidentë. Federata boshnjake udhëhiqet nga 3 presidentë, një serb, një kroat dhe një musliman sipas etnive dhe feve në këtë shtet. 

UEFA i bëri thirrje në muajin tetor të vitit që sapo shkoi federatës boshnjake të zgjidhte këtë cështje duke lënë afat deri 31 Marsin.

Fonti: http://www.balkanweb.com/

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com