Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Kitaristi i grupit “Guns N’Roses”, koncert “live” në Tiranë

Hitet e mirënjohura të bandës “Guns N'Roses” do të vijnë në Tiranë më 1 qershor nga Duff McKagan. Kitaristi dhe këngëtari rock i njohur në gjithë botën, në turin e tij me “Duff McKagan's Loaded”, për gjithë fansat e muzikës rock do të sjellë në stadiumin “Qemal Stafa” një atmosferë të munguar prej kohësh në kryeqytet. Së bashku me tre anëtarët e tjerë të bandës, Mike Squires, Jeff Rouse dhe Isaac Carpenter, do të prezantojnë përveç hiteve të tyre, edhe këngë nga albumi i tyre i fundit i dalë këtë fillimvit, “The Taking”. Duff McKagan, kitarist dhe këngëtar prej 12 vjetësh i bandës “Guns N'Roses, do të interpretojë edhe këngë nga kjo bandë, si të mirënjohurat “Paradise city” , “So Fine”, “Sweetchild O'Mine “ etj. Duff McKagan është një nga emrat më të shquar të muzikës rock në Amerikë. Ai ka një karrierë si muzikant prej 32 vjetësh dhe ka interpretuar me artistë të mëdhenj të këtyre tri dekadave. McKagan nisi të luante në skenat e Seattle qysh në vitin 1979. Së bashku me Slash dhe Steven Adler, në vitin 1985 u bashkuan në grupin “Guns N Roses”, i cili ishte themeluar nga këngëtari Axl Rose dhe kitaristi Izzy Stradlin. Suksesi me këtë bandë ishte i padiskutueshëm. Miliona disqe të shitura në gjithë botën dhe performanca ‘live' në skena madhështore të pakrahasueshme. Karriera e tij vazhdoi suksesshëm edhe pas ndarjes së bandës, prej së cilës Duff u largua në vitin 1997. Në vitin 2000, McKagan formoi grupin “Loaded”, ku vetë ishte këngëtar dhe kitarist, baterist Geoff Reading, kitarist Mike Squires dhe basist Jeff Rouse. Albumi i parë i tyre doli në vitin 2001 me titull “Dark Days”. Në vitin 2002 prezantohet me grupet “Velvet Revolver”, “Loaded”, dhe “Jane's Addiction”. Në vitin 2002 deri në 2008, McKagan themeloi dhe punoi me supergrupin “Velvet Revolver” me artistët e bandës “Guns N ‘Roses”, Slash dhe Matt Sorum, si dhe kitaristin Dave Kushner i “Loaded”. McKagan pas ribashkimit në grupin “Loaded”, me Mike Squires dhe Jess Rouse. hodhën në treg albumin “EP Wasted Heare” dhe në po të njëjtin vit (2009) nxorën albumin e dytë “Sick”. Në vitin 2011 McKagan me “Loaded” u rikthye në studio për të lançuar albumin e tretë të tyre, “The Taking”. Një dokumentar për albumin dhe bandën u realizua në po të njëjtin vit nga regjisori Jamie Burton Chamberlin.

http://www.panorama.com.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com