Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Nje shqiptar ne "MTV Movie Awards"

Më në fund një aktor shqiptar do të jetë pjesë e "MTV Movie Awards", Arben Bajraktaraj shqiptar i Kosovës do të mund të ndjejë ethet e ceremonisë prestigjioze. Skena nga filmi "Harry Potter and Dealthy Hallows" - në të cilin Bajraktaraj luan përkrah Daniel Radcliff, Ema Watson, Rupert Grint dhe Rod Hunt - është nominuar për çmim në kategorinë "Best Fight".
Filmi me regji të David Yates do të garojë për këtë çmim përkrah me "Inception", "Twillight Saga", "The Fighter" dhe "Kick Ass". Ceremonia prestigjioze e ndarjes së çmimeve për film do të mbahet më 5 qershor në Los Angeles dhe do të bëjë bashkë yje të filmit, duke përfshirë Cameron Diaz, Jesse Eisenberg, Selena Gomez, Ryan Reynolds etj.

Nikoqir i kësaj ceremonie do të jetë aktori e komiku i mirënjohur Jason Sudeikis. "The Twillight Saga: Eclipse" është filmi që kryeson me nominime për edicionin e sivjetmë (tetë sosh), pasuar nga "Inception" me shtatë. Ndërkohë "Harry Potter..." përveç për "Best Fight" është nominuar edhe në pesë kategori të tjera, duke përfshirë edhe atë për filmin më të mirë. Aktori kosovar Arben Bajraktaraj ka thënë për "Kohën Ditore" se nominimi për këtë çmim është vlerësim për punën e ekipit që ka realizuar filmin. "Është kënaqësi e madhe për ekipin. Është një lloj vlerësimi për punën tonë", - ka thënë Bajraktaraj, derisa nuk ka komentuar shumë sa i përket konkurrencës. "Le të fitojë më i miri", ka thënë ai. Për Bajraktarajn i rëndësishëm është fakti se regjisori ia ka besuar një rol të tillë. "Jam i nderuar që regjisori ka pasur besim në mua dhe më ka angazhuar për herë të dytë në një film të Harry Potter", - ka thënë Bajraktaraj. "Jam munduar të jap më të mirën nga vetja për rolin", ka shtuar ai. Bajraktaraj po ashtu ka thënë se nuk do të jetë i pranishëm në ceremoninë e ndarjes së çmimeve "MTV Movie Awards".

balkanweb.com

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com