Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest

Sot ekipi i alpinistëve shqiptarë, i nisur nga Tirana në datën 2 prill, që përbëhet nga alpinistët: Mateo Begeja (19 vjeç), Erli Rudho (22 vjeç), Gerti Pishtari (25 vjeç), Fation Plaku (37 vjeç), Gjergj Bojaxhi (38 vjeç) dhe Xhim Begeja (47 vjeç), pas udhëtimit të gjatë me ngjitje e zbritje për ti shpëtuar kushteve ekstreme atmosferike me erëra të fuqishme, temperaturave deri në -40ºc e rrallimit të oksigjenit në atmosferë me 1/3 e sasisë që gjendet në Tiranë, më datë 25 maj 2012, arritën në majën më të lartë të botës, Everest (8848 m) duke vënë aty për herë të parë flamurin shqiptar krahas përfaqësuesve të vendeve të tjera që kanë arritur aty.
Ekipi i plotë prej gjashtë alpinistësh shqiptarë të shoqatës “Dajti Alpino-Turistik” ka mundur të ngjitet sot, në orën 7 të mëngjesit me orën lokale (1 pasmesnate me orën e Shqipërisë) në pikën më të lartë të malit të Everestit dhe të gjithë botës (Xhomolunga) 8848 metra mbi nivelin e detit.
Alpinistët tani janë duke zbritur.

Fonti: Logoreci.com

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com