Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet shtet shqiptar. Bashkia e cila është kujdesur për detajet që kryeqytetit të mos i mungojë  asgjë nga ky dekor ka prezantuar edhe aktivitet të cilat do të kulmojnë përgjatë ditëve të fundit të nëntorit.

Kryebashkiaku Basha në mbledhjen e këshillit Bashkiak ka bërë publik kalendarin. Festimet do të nisin më 26 nëntor, për të kulmuar më 28 Nëntor. Një tortë gjigante 550 m2, e cila, pritet të thyejë rekordin si më e madhja në botë, do të nisë të përgatitet nga pastiçierët më të mirë të vendit në sheshin “Skënderbej”. Për këtë bashkia thotë se ka nisur puna.

Përveç kësaj bashkia ka vendosur që në simbolikën kombëtare kuq e zi përpara urës së Tabakëve do të ndërtohet një mozaik me 2012 gurë të kuq të mbledhur në të gjithë vendin për një hark kohor prej 4 muajsh.

Gjithashtu do të ketë një tjetë monument që i shtohet kryeqyteti, a ii një shqiponje  në rreth-rrotullimi i Doganës nga e cila sheshi do të marrë dhe emrin”Shqiponja”.

Gjithashu  do të çelet panairi i produkteve shqiptare Blej shqip, inagurimi i shtatore së Adem Jasharit më 27 nëntor. Festa do të ketë kulmi më 28 nëntor në Tiranë ku do trë jetë ceremonia e prerjes së tortës, panaire, koncerte me këngë patriotike, aktivitet artisitke për fëmije e të rinjtë. Gjithashtu përgjatë bulevardit kyesor animatorë dhe personazhe të maskuar në rolin e patriotëve që dhanë kontribut të rëndësishëm në pavarësinë e vendit.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com