Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Bulku: Boshnjakët? Nuk janë më të zjarrtë se tifozët kuqezi

Prej disa ndeshjesh ka fiksuar vendin e titullarit në formacion. Kjo mbase për zgjedhje teknike të Kuzhes, që në mungesë të Currit është detyruar të tërheqë Canën në qendër të mbrojtjes. Megjithatë, për Ervin Bulkun konkurrenca është pozitive në një skuadër, aq më tepër në një kombëtare. Sfidën e Bosnjës e sheh si ndeshje dlikate, por lojtari i Hajdukut të Splititi beson se kuqezinjtë e kanë kaluar prej 2 vjetësh atë fazë ku ndiheshin inferiore në minutat e para të ndeshjes. Për të Shqipëria është një moment ku mund të marrë vërtet shumë.

Një ndeshje shumë e rëndësishme ndaj Bosnjës. Shqipëria e ka vuajtur shumë euforinë në të shkuarën. Çfarë duhet të bëjmë këtë herë që të mbetemi me këmbë në tokë dhe të bëjmë një hap tjetër cilësor?

E rëndësishme për ne të gjithë është të marrim rezultat pozitiv, duke i hequr këto anësoret, euforik e jo euforik, pra duhet ta vlerësojmë kundërshtarin ashtu siç është në të vërtetë, as ta mbivlerësojmë e as ta nënvlerësojmë. Ne duhet të japim më të mirën tonë e të bëjmë lojën tonë. Pastaj t'ia lëmë fushës gjithçka.

Keni ndjerë atmosferën në ish-futbollin jugosllav. Çfarë na pret në Zenica?

Unë luaj me një ekip që ka një prej tifozllikut më të fortë e më të egër në Europë. Por nuk na pret asgjë. Se nuk besoj se kanë ata diçka më shumë se tifozët shqiptarë.

Rikthehet Curri, por edhe Lila është një alternativë potenciale në pozicionin e shkatërruesit. Ju a shton kjo pak presionin?

Çdo lojtar është i rëndsishëm për kombëtaren. Edhe Curri kthehet pas dëmtimit. Të 23 lojtarët janë të rëndësishëm. Çdo futbollist ka dëshirë të jetë në 11-she. Është diçka pozitive për ekipin, pasi rritet cilësia. Mua nuk më tremb konkurrenca, pasi e kam provuar edhe herët e tjera. E rëndësishme është që cilido të hidhet në fushë nga trajneri të japë maksimumin e tij.

Ka diçka që ju shqetëson nga Bosnja, për aq sa e kani parë e studiuar në dvd, apo dhe ndeshja e kaluar?

Ne e njohim mirë Bosnjën pasi jemi ndeshur me ta në fushën tonë e kemi barazuar 1-1. por kjo është më shumë punë e trajnerit që e do ta studiojë me detaje dhe do t'u japë detyrat titullarëve, por edhe atyre të stolit që ta përballojmë me sukses dhe të marrim rezultat pozitiv.

Diçka për merkaton. Do të rrish te skuadra aktuale?

Unë kam lexuar në shtypin shqiptar shumë për të ardhmen time por unë kam dhe një vit kontratë me Hajdukun e Splitit. Se çfarë do të ndodhë më tej nuk e di.

Ju keni detyrë të vështirë për të mbuluar Pjaniçin, një lojtar i jashtëzakonshëm. Si do të luajë Shqipëria?

Shqipëria do të bëjë lojën e saj, ashtu si ka luajtur gjithmonë. Nuk është e rëndësishme të kapim individët. Ata kanë lojtarë të spikatur individualisht, por arma jonë më e fortë është loja në grup dhe shpresojmë të arrijmë rezultat pozitiv.

Çfarë aspekti të lojës mendon se do të jetë më i rëndësishëm për ne. Kuzhe tha dje se kërkon të luhet shpejt me topin.

E thashë dhe më sipër. E rëndësishme është që të gjithë lojtarët të japin maksimumin dhe të respektojnë detyrat që jepen nga trajneri. Pastaj kjo varet nga sa do të respektohen ato detyra. Kjo nuk është diçka e prerë me thikë, që ajo çfarë thuhet në aspektin teorik me atë që zbatohet në fushë. Pra më mirë t'ia lëmë fushës, e rëndësishme është të marrim rezultat pozitiv.

Ia keni frikën minutave të para. Kombëtarja do pak kohë sa të organizohet, më pas vështirë se mund të çahet.

Unë do të thosha se në dy vitet e fundit ne futemi në fushë pa frikë dhe kur futesh me vetëbesim arrin të marrësh dhe atë që dëshiron. Nëse jep maksimumin, pra ne si skuadër japim maksimumin, kemi treguar se dimë të ndalojmë apo të fitojmë ndaj çdo lloj kundërshtari.

mapo.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com