Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Cana ndihet lojtar i Lacios: Fanella nr. 19 është e imja tashmë

Për kalimin e mesfushorit shqiptar të Gallatasarajit në kryeqytetin italian mungojnë vetëm disa detaje. Lajmin e ka bërë të ditur gazeta italiane “La Repubblica” në një artikull të posaçëm për Lorik Canën.

Dhe në Facebook është vetë Cana që zbalancohet dhe lajmëron transferimin. “Është e lirë fanella me numrin 19 apo jo? E kam prentouar…”

Sipas gazetës prestigjioze italiane, një takim i gjatë merkatoje është zhvilluar në Stamboll mes presidentit të ri të Gallatasarajit dhe trajnerit Fatih Terim, por Lorik Cana tashmë ndihet si lojtar i Lacios: “Tani e tutje do të flas vetëm në gjuhën italiane dhe atë shqipe. Është e lirë fanella me numrin 19 te Lacio apo jo? Kështu që do të jetë e imja”, shkruan lojtari i Kombëtares shqiptare në ‘Facebook'.

Baba Agimi prezanton Canën

Faqja e tij në ‘Facebook' është pushtuar nga komentet e tifozëve lacialë, por Lorik Cana i ka lënë pezull për pak: pret vetëm që Gallatasaraji t'i hapë rrugë transferimit të tij dhe ndihet si të kishte fanellën me numrn 19 të Lacios veshur: “Është e prenotuar”.

Të premten pasdite presidenti i ri i klubit turk dhe trajneri i sapozgjedhur Fatih Terim kanë diksutuar edhe për këtë çëështje gjatë një mbledhjeje që zgjati thuajse 4 orë: “Po e vlerësojmë mirë situatën, do të vendosim brenda fundjavës”, ka thënë “perandori”.

Ndërkaq, Agim Cana, babai i Lorikut dhe një emër i njohur i futbollit kosovar, gjë që “La Repubblica” nuk e lë pa përmendur, u ka prezantuar tifozëve bardhebkaltër mesfushorin e fuqishëm nëpërmjet gazetës italiane.

“Jam shumë krenar për djalin tim. Si prind, bashkë edhe me gruan time, jam përpjekur t'i transmetoj vlera të rëndësishme dhe ia kam dalë mbanë shumë mirë, thotë Agimi për gazetën italiane. Por merita kryesore i takon Lorikut, ai është një djalë i shkëlqyer dhe i drejtë. Nga unë ka marrë një tipar thelbësor. Nuk dorëzohet kurrë, nuk ka frikë nga asnjë kundërshtar, ndonëse gjithnjë i respekton”.

Përposa kësaj, ata kanë edhe diçka tjetër të përbashkët: “Ndoshta Lorik është më i fortë në aspektin teknik klrahasuar me mua, vazhdon Agimi, por si unë ashtu edhe ai kemi luftuar në fushë deri në pikën e fundit të djersës. Fanella që kemi veshur shpesh është shndërruar në lëkurën tonë dhe e kemi mbrojtur deri në fund”.

Më pak fjalë “La Repubblica” bën me dije tifozët se te Lacio po vjen një mesfusor me një karakter shumë të fortë. “Grinta e tij do t'i nevojitet patjetër Lacios dhe Loriku është i lumtur për transferiin te bardhekaltrit”, përfundon artikulli i gazetës italiane.

http://www.sportishqiptar.com.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com