Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Disiplina shpall Skënderbeun kampion!

Ndodhi ajo që pritej, ndonëse FSHF kërkoi të fitonte kohë me 5 ditë hetime, që në fakt nuk prodhuan asgjë ndryshe nga sa ishte raportuar që në mbledhjen e parë. Madje, Laçi është dënuar më pak nga sa disiplina kishte bërë mend javën e shkuar. 2 ndeshje pa tifozë dhe një gjobë prej 5 milionë lekësh të vjetra është ndëshkuar skuadra kurbinase. Flamurtari ka përë kështu t’i venitet shpresa për titull kampion, duke e shndërruar atë që cilësohej si finale e parakohshme, në një takim rutinë. 4 pikët avantazh të korçarëve (sfida e fundit me Elbasanin është vetëm një formalitet), e bëjnë transfertën e Vlorës të pavlerë për emocionet titull. Ndonëse kuqezinjtë e nisën shumë mirë kampionatin duke akumuluar një diferencë prej 7 pikësh me Skënderbeun, ata lëshuan terren ndaj korçarëve që pas humbjes në ndeshjen e fazës së dytë në Korçë, dhe tashmë e shohin vetem matematikisht larg titullit kampion. Në Vlorë do të jenë hidhëruar pa masë për vendimin e disiplinës, por në Korçë duhet të kenë nisur festimet për titullin e dytë kampion, të parin që pas vitit 1933.

Flamurtari kishte kërkuar fitoren në tavolinë pasi në sfidën Laçi-Flamurtari, portieri Shpëtim Moçka u godit në kokë, ndërkohë që sfida u ndërpre për më shumë se 40 minuta përpara se të riniste për t’u mbyllur me rezultatin 1-1. Pas këtyre ngjarjeve, Flamurtari kishte depozituar në Federatën Shqiptare të Futbollit kërkesën për të marrë tri pikët në tavolinë, por sipas Komisionit të Disiplinës, incidentet nuk kanë qenë në limitet që rregullorja parashikon dhënien e rezultatit në tavolinë. “I mbajtur sot (dje), më datë 3 maj 2011, Komisioni i Disiplinës vendosi: Mos pranimin e kërkesës ankimore të KF “Flamurtarit” për marrjen e pikëve të ndeshjes Laçi – Flamurtari në tavolinë si të pabazuar në parashikimet e Kodit të Disiplinës Sportive. Në bazë të fakteve të mbledhura nga hetimi i kryer nga Inspektorët e Disiplinës, ka patur hedhje të fishekzjarreve në drejtim të lojtarit të “Flamurtarit”, por që nuk kanë shkaktuar dëmtime të atilla që mund të vinin në rrezik shëndetin e lojtarit dhe as shkaqe për ndërprerjen e ndeshjes për këtë veprim, sado i dënueshëm si i tille. Për këto arsye, duke qënë se rasti nuk ka ndikuar në rezultatin e ndeshjes dhe as në vijimin e mëtejshëm të saj pas ndërprerjes, nuk janë ekstremet e parashikuara nga KDS për dhënien e pikëve në tavolinë.

KF “Laçi” për hedhje të fishekzjarreve në fushë me pasojë dëmtimin e lojtarit kundërshtar dhe ndërprerjen e lojës për më shumë se 40 minuta, në bazë të neneve 65, 66 e 67 të KDS dënohet me zhvillimin e 2 (dy) ndeshjeve pa praninë e shikuesve dhe 500.000 lekë gjobë.” thuhet ne vendimin që ka publikuar disiplina e FSHF-së.

www.mapo.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com