Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Rikthehet “luftëtari”, Lala titullar pas 13 muajsh

Sonte, në orën 20:30, Altin Lala do të jetë titullar në ndeshjen Frajburg-Hanover

Vendimi tashmë është marrë: luftëtari i madh ka fituar… Në euro-sprintin e ditës së sotme në Frajburg (ndeshje nis në orën 20:30), Altin Lala do ta nisë ndeshjen titullar. Gjithçka është në rregull. Shqiptari “i vogël” doli i buzëqeshur nga seanca stërvitore e dy ditëve më parë.

Ai ishte pjesë e skuadrës së parë (A) në fitoren 3-1 me skuadrën e dytë (B). Pezullimi i Pintos (ka marrë numrin e nevojshëm të kartonëve për të mos luajtur në ndeshjen e radhës) i ka hapur rrugë aktivizimit të kapitenit të Shqipërisë përkrah Manuel Schmiedebach.

Ndonëse trajneri Slomka nuk dëshiron ta pohojë, Altin Lala mbetet zgjedhja e parë për të luajtur titullar ndaj Frajburgut. Për të kontrolluar topat në thellësi të mbrojtjes, Slomka u beson mbrojtësve Pogatetz dhe Hagui, ndërsa për kontrollin e mesfushës trajneri i Hanoverit ka Lalën dhe Schmiedebach. Shqiptari ka fituar “duelin” edhe me shtatshkurtrin Manu (1.70), pasi ka 2 cm më shumë (1.72).

Lala, pas 13 muajsh rigjen Frajburgun

Në fillim të marsit 2010, Altin Lala ka luajtur ndeshjen e fundit si titullar. Hanover 96 mundi 2-1 Frajburgun në betejën për të mos rënë nga kategoria. Ajo ishte fitorja e parë e trajnerit Slomka pas gjashtë humbjeve radhazi.

Sonte, futbollistët e Hanoverit nuk luajnë për mbijetesë, por për një vend në Champions League. Hanoveri kërkon të bëjë maksimumin në këtë sezon, por një gjë është e sigurt: do të luajë në kupat e Europës sezonin e ardhshëm.

Kapiteni i Shqipërisë nuk do të donte ta humbiste këtë rast, ndaj është shumë pranë rinovimit të kontratës edhe një vit me Hanoverin. Fatkeqësisht, sa i përket kombëtares shqiptare, e ka thënë disa herë: “Ky është edicioni i fundit.”

http://www.sportishqiptar.com.al/

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com