Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Salihi gol, Bakaj humb Kupën e Rumanisë

Mbyllet sezoni për të gjithë kuqezinjtë, Salihi, Duro dhe Elis Bakaj luajtën të fundit

Një sinjal tepër pozitiv për trajnerin Josip Kuzhe dhe për të gjithë tifozët kuqezi vjen nga Austria, në javën e fundit të kampionatit. Hamdi Salihi, sulmuesi i Rapidit të Vjenës, ka shënuar një tjetër gol në Bundesligën Austriake, teksa skuadra e tij ka mundur 2-1 në transfertë LASK Linzin e vendit të fundit.

Vendësit kaluan të parët në avantazh në minutën e 5-të (Kaufman), ndërsa miqtë barazuan në të 36-n (Heikinen). Katër minuta pas fillimit të pjesës së dytë, Hamdi Salihi shënoi golin e avantazhit për Rapidin, të 18-in personal në kampionat.

Sulmuesi shqiptar ka qenë në garë deri në javën e fundit për të fituar “Këpucën e Artë”, por e ka mbyllur sezonin me 18 gola, tre më pak se Linz i Austrisë së Vjenës dhe një më pak se Kienast i Shturmit. Roman Uallner i Salzburgut ka shënuar sa Salihi, 18 gola.

Mbrëmë përballë Salihit ka qenë futbollisti tjetër i kobëtares shqiptare, Klodian Duro, i cili ka luajtur deri në minutën e 61-të. Më rënien e LASK-ut një kategori më poshtë duket se edhe Duro e ka mbyllur me këtë skuadër.

Elis Bakaj e mbylli pa trofe këtë sezom me skuadrën rumune të Dinamos së Bukureshtit. 24-vjeçari, i cili u transferua në janar nga Dinamo e Tiranës në kampionatin rumun nuk mundi të lërë shenjë në finalen e Kupës së Rumanisë, Dinamo Bukuresht - Steaua Bukuresht 1-2.

Trajneri Andone nuk e aktivizoi Bakajn qysh nga minuta e parë e takimit, por e hodhi në fushë vetëm 15 minutat e fundit, teksa rezultati ishte mbërthyer në shifrat 1-2. Steaua shënoi e para në pjesën e parë, por Dinamo e barazoi takimin.

Në pjesën e dytë skuadra e Bakajt u ndëshkua me një tjetër gol, që i shkaktoi humbjen. Kupa e Rumanisë ishte e vetmja shpresë për Dinamon e Bukureshtit për të luajtur në Europë, pasi kampionatin e mbylli në vendin e 6-të, me 56 pikë.

http://www.sportishqiptar.com.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com