Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • Lajme Flash
Lajmet kryesore: Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote - Tuesday, 11 December 2012 18:53
Lajmet kryesore: Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit - Friday, 23 November 2012 23:11
Lajmet kryesore: Njerëzit dynden për Skënderbeun - Friday, 23 November 2012 22:09
Lajmet kryesore: Kliko per te pare Google Kuq e Zi - Friday, 23 November 2012 21:17
Lajmet kryesore: Xhim Begeja me Ekipin e alpinisteve shqiptare ve flamurin ne Everest - Friday, 23 November 2012 20:06
Argetim: Më e mirë e ëma se e bija! - Thursday, 02 June 2011 14:17
Kulture: Bienalja, 5 shqiptarët sot në Venecia - Thursday, 02 June 2011 14:15
Kulture: Duff McKagan sukses në "Qemal Stafa" prezanton albumin - Thursday, 02 June 2011 14:13
Politika: ODIHR: Fletët gabim, vendos Kolegji - Thursday, 02 June 2011 14:09
Blue Grey Red

Shqipëria mund Uzbekistanin me gol të Vajushit

Të hënën, ndaj Holandës, do të jetë shumë më e vështirë, pasi do të kemi disa mungesa

Shqipëri-Uzbekistan 1-0

Shqipëria: Frashëri, Peqini, Sykaj, Sallaj, Gava, Bunjaku, Vucaj, Brahimi, Vajushi, Shkurtaj, Bala (u aktivizuan: Kaçe, Osaj). Trajner: Artan Bushati

Ishte një ndeshje shumë e bukur, që e justifikon pjesëmarrjen e ekipit tonë në këtë turne. Një pjesën e parë, kuqezinjtë 21 vjeçarë luajtën shumë mirë, por edhe kundërshtarët uzbekë u kundërpërgjigjën rrezikshëm. Sidomos loja e bukur e Vajushit krijoi simpati te shikuesit në tribunën e stadiumit tërheqës austriak.

Tanët iu afruan disa herë portës kundërshtare me Shkurtajn dhe Vajushin, i cili në minutën e 25 të, pas një kombinimi model mes Balës dhe Shkurtajt, merr nje top vertikal, driblon ata që i dalin përpara, madje edhe portierin, dhe 1 0. Kundërshtarët mbesin të rrezikshëm deri në mbylljen e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë kemi një tërheqje të tanëve dhe një rritje të lojës së uzbekëve, të cilët rrezikojnë disa herë, por në rastet vendimtare Frashëri, Sykaj, Sallaj dhe sidomos Peqini ishin në krye të detyrës. Gjithsesi, edhe në këtë pjesë loje tanët kishin rastet me të shumta e më të pastra për shënim.

Vajushi e Shkurtaj mund të shënonin gola të tjerë po të ishin treguar më të vëmendshëm. Loja u mbyll me një depërtim të bukur të Osajt në të djathtë, që i jep mundësinë e golit të dytë Vajushit, i cili, pranë portës, gjuan jo saktë.

Kujdes duhet bërë nga ekipi dhe trajneri në një harmonizim më të mirë të mesit të fushës dhe mbrojtjes, pasi në momente të caktuara u vërejtën distanca të mëdha mes reparteve. Kujdes nga Holanda, kundër së cilës do të luajmë të hënën.

Pamë ndeshjen e Holandës kundër Izraelit dhe dalluam qartë një ekip klasi, që përbëhej nga lojtarë stabël të kampionatit holandez. Aq më tepër që ekipit tonë do t'i mungojnë Roshi, Bunjaku, Brahimaj dhe Sinani.

http://www.sportishqiptar.com.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Banner

We Design

We Design eshte e specializuar ne ndertimin e faqeve te internetit. Ne perdorim teknologjine me te perparuar duke qene gjithnje ne pararoje te zhvillimit. Faqet e ndertuara nga ne kane dizajn profesional. Duke kombinuar anen estetike me ate funksionale, ne arrijme te krijojme faqe qe jane dinamike, lehtesisht te perdorshme, dhe qe hapen mjaft shpejt.
Faqet e ndertuara nga ne ne shumicen e rasteve perdorin database per mbajtjen e informacionit, i cili rifreskohet nga vete klientet nepermjet nje faqeje administrimi te mbrojtur me fjalekalim.

We Design

Gallery

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
image
image
image
image

Me 21 Dhjetor Kemi Diten Me Te Lumtur Ne Bote

Me 21 Dhjetor kemi diten me te lumtur ne Bote ! – Kjo le te kuptoje se Asnjehere Skemi pas Ngrohje Globale, Anjehere Skemi pas Ftohje Globale, Asnjehere Skemi pas…

Lexo me shume

Festimet për 100-vjetorin e pavarësisë së vendit

Tirana është e veshur e gjitha kuq e zi, flamuj të shumtë, midis të cilëve edhe ai gjigand në qëndër të qytetit janë dëshmi e ditëve festive të 100 vjet…

Lexo me shume

Njerëzit dynden për Skënderbeun

Armët e Skënderbeut u ekspozuan dje për herë të parë në Muzeun Historik Kombëtar. Ndërsa në ambientet e brendshme zhvillohej ceremonia zyrtare, një gardh i gjatë njerëzish qëndronin jashtë muzeut.…

Lexo me shume

Kliko per te pare Google Kuq e Zi

Klikoni tek ky link per te plotesuar peticionin. Vetem 30 Sekonda: http://www.change.org/petitions/google-have-a-doodle-for-albania-s-100-year-anniversary-of-independence

Lexo me shume
img
img
img
img

We Design

We Design Studio

One Logo Communicate...Thousands Of Ideas. Logo speaks Volumes. We Design

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Brand Identity

Brand Identity

Colors, shapes, reflect the history that your business want to tell. Let us do what we do best

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Search Engine

Search Engine

We optimize your Web site for better ranking in search engine results. Study on Keywords, tags, search...

30 March 2011 Lexo me shume...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com